Časté otázky

Souhrn častých otázek ohledně The Sims 4 s odpověďmi na ně.

Tento článek se věnuje spíše obecným aspektům hry. Otázky související přímo s hraním jsou řešeny v článku Jak na to – otázky a odpovědi.

Kdy The Sims 4 vyjde vyšlo?

Datum vydání hry The Sims 4 je 4. 9. 2014.

Přesné datum vydání zatím nebylo zveřejněno, z oznámení vývoje hry, které proběhlo 6. května 2013, se ví, že to bude v roce 2014.

Kdo hru vyvíjí?

Na hře pracují a o vývoj se starají bývalý Maxis a The Sims Studio ve měste Redwood, stejně jako na předchozím díle. Vydavatelem hry, který se stará o distribuci a propagaci je společnost Electronic Arts (která má svou pobočku i v České republice).

Je hra v češtině?

Ano, stejně jako předchozí díly, i The Sims 4 je lokalizováno do češtiny. Kromě toho bude hra v jazycích anglickém, německém, francouzské, ruském, polském, švédské, španělském, italském, nizozemském, norském, dánském, finském, portugalském, čínském, japonském a korejském.

Bude hra vyžadovat připojení k internetu?

Nikoliv, The Sims 4 zůstává stále single-playerovou hrou pro jednoho hráče, ačkoliv nabízí i mnoho komunitních funkcí, například obsah tvořený hráči. Internetové připojení bude potřeba pouze při instalaci hry. Samozřejmě jej pak budete potřebovat, pokud budete chtít hru aktualizovat.

Jaké budou jsou hardwarové nároky The Sims 4?

V článku Hardwarové nároky a systémové požadavky.

Zatím nebyly oznámeny, jakmile se tak stane, budeme vás zde na webu informovat.

Pro jaké platformy je hra určena?

The Sims 4 jsou určeny pro PC s operačním systémem Microsoft Windows, počítače Apple Macintosh zatím podporovány nejsou.

Co je to Origin?

Origin je unikátní platforma Electronic Arts, kterou používal i předchozí díl série – The Sims 3. Slouží k nákupu her a jejich stahování, stejně tak jako ke stahování dalšího herního obsahu do nainstalovaných her, které Origin využívají.

Origin se používá pro aktivaci hry.

Jaký je doporučený věk?

Hra je vhodná pro hráče od 12 let (PEGI).

Je možné hru instalovat na více počítačů?

Ano, ale zároveň lze hrát maximálně na jednom počítači.

Nevidím odpověď na otázku, která by mě zajímala, co mám dělat?

Podívejte se do komentářů k článku, kde je spousta dalších otázek zodpovězena. Na stránce můžete vyhledávat pomocí klávesové zkratky CTRL + F.

Dalším zdrojem informací je stránka Jak na to – otázky a odpovědi, kde rovněž najdete spoustu odpovědí na otázky v článku i v komentářích.

Mám problém, na který tady na webu není řešení

V takovém nepravděpodobném případě doporučujeme kontaktovat oficiální technickou podporu. Kontakty najdete přímo na krabici se hrou. Technická podpora s vámi bude komunikovat v českém jazyce.

420 komentářů u „Časté otázky

 1. Mám jednu otázku. Je to jen na fotkách, nebo opravdu mají v TS4 vlasy jako s plastelíny. Ale vlastně … Proč mají vlasy (alespoň na fotkách) s plastelíny.

  • Vývojáři pojali celou hru the sims 4 jinak než většina hráčů očekávala 🙂 místo aby byla hra realistická je trhlá a komixová grafika je podle mně moc dobrý nápad protože hrát za realistickou rodinu v realistickém virtuálním světě je to strašidelné spousta lidí pak také podlehne zmatku co je realita ale stejně i tak si myslím že komixová grafika je fajn a zvyknem si na ní 🙂

  • ahoj:D mam novz pocitac a kdyz sem si stahla origin a prihlasila sem se tak kdyz sem klikla na play tak se mi tam ukazalo ze je tam nejaka chyba poradte mprosim cos tim delat

 2. Prosím Vás co znamená u popisku hry toto: digitální obsah Up All Night a Life of the Party ? Díky 🙂

 3. Ještě bych ráda věděla, jak rychle bude v The Sims 4 plynout čas a jestli se bude taky tak strašně sekat jako The Sims 3. Nebo je to jenom mým počítačem?

 4. vim z to jsem asi nepari ale chci se zeptat jestli bude v the sims 4 delsi tehotenstvi nez 3 dny jako to bylo v the sims 3. :))

  • A celou hru můžeš najít na ulož.to.
   Ale musíš si dávat pozor, co si vybereš.
   Za sebe doporučím Skidrowa, od něj je všechno funkční 🙂

   • No stáhnout si to mužeš ale lepší je potpořit vývojáře který na tom pracovaly buhví jak dlouho a koupit si jí a stáhnout si hru která není zadarmo ale je za peníze není moc v pohodě

 5. Opravdu v The Sims 4 v základní hře nebudou batolata? Jak je to možné? není to dost krok zpátky? Děkuji.

  • Nebudou, protože jinak by hra vyšla ještě o dost později. Je to drobný ústupek (kolik času hraním s batolaty člověk stráví?), který ale umožnil významně urychlit vydání hry… 🙂

   • Ach ano, klasika. Urychlíme vydání hry, i když to bude za cenu její neúplnosti. Pak si plnou hru můžete dokoupit za další poplatky. Perfektní.

 6. Na jaké hudební nástroje je možné v The Sims 4 hrát a bude možnost jako v The Sims 3 založit kapelu ?

   • Asi jsem to taky udělal blbě – po založení účtu Origin jsem dal v knihovně stahovat, a proto jsem zatím druhé DVD nepoužil – jen to trvá strašně dlouho mám 61% a čekám už 2 hodiny – kde byla chyba???

    • Slyšel jsem o tom, že někomu přestala zvládat mechanika, ale pomohlo vytažení dvd, restartování počítače a nové spuštění instalace. 2 hodiny je opravdu hodně, pamatuji si, že jsem instaloval zhruba 20 minut na obou počítačích.

     • Mě se to celé stáhlo z webu – DVD jsem nepoužil

 7. Prosím Vás jsem zoufalá 😀 Když si zařizuji byt tak mi nejde otáčet s nábytkem tak jako v předešlých dílech. Jak to mám udělat?

   • Potřeboval bych vědět pro dceru mé známé zda jde hra nainstalovat i bez předchozích dílu ? Má jen jedno dvd a nechce se jí to nainstalovat !

    • Předchozí díl není nutný, hru je možné přes Origin stáhnout přes internet (a získat tak nejnovější verzi, která je o dost bohatší než hra při vydání).

  • Pokud jsi zviklá na ovládání jako v the sims 3 tak si můžeš přenastavit v nastavení ovládání jako v the sims 3 🙂 já jsem s tím také měla potíže 🙂 omlouvám se..už někdo odpověděl 😀

 8. Bude někde možnost do hry stahovat i další stavby? Jak obytné, tak i veřejné? Plus další oblečení atd., jak tomu bylo u The Sims 3? Děkuji za odpověď.

 9. Koupila jsem si The Sims 4 Vše jsem nainstalovala a tak….. Jenže pak sem klikla na ikonku the sims 4 a nic. Nechce se to zpustit. Skoušela jsem to spustit i přes Origin. Tam sem dala hrat a zase nic 🙁 Prosím o pomoc

  • Objeví se nějaká chybová hláška? Je The Sims 4 vidět v procesech po stisknutí CTRL+ALT+DEL? Restart počítače nepomohl? Je k dispozici připojení k internetu?
   Pokud se problém nepodaří vyřešit, je nejlepší kontaktovat zákaznickou podporu, kde mají přesné manuály, co ve kterém případě dělat pro zprovoznění hry. 🙂 Kontakty jsou přímo na krabičce se hrou.

  • Zatím nebylo oznámeno, zda hra pro Mac vyjde. Podle prodejů hry na PC se zřejmě uvidí, jestli by se vývoj pro Mac zaplatil.

 10. Zdravím, právě jsem uspořádala svatbu, ale mé simince zůstalo příjmení, které měla za svobodna. Setkal se s tím už někdo? 😀 Je to chyba hry a nebo můžu změnit příjmení i nějak manuálně? Díky.

 11. ahoj, zajímalo by mě, proč cestování mezi sousedy a jinými budovami není řešeno stejně jak u Sims 3? Je to úplně nesmyslné, když pokaždé, jakmile chci jít na jiný pozemek, musím tento pozemek načítat a nemůžu pak hrát za ostatní simíky, kteří zrovna necestují se mnou.

  • Je to jeden ze způsobů optimalizace výkonu. V The Sims 3 musely být načteny interiéry všech domů včetně pohybu Simíků v nich i ve chvíli, kdy hráč byl na opačném města a tyto domy jej vůbec nezajímaly, což mělo velmi negativní vliv na výkon a stabilitu hry – takže bylo obtížné ji dále rozšiřovat a hráči byli otrávení z dlouhého načítání hry při spuštění, přesunu na univerzitu a podobně.

   • Mě spíš více otravuje to, že jestli jdu k sousedům (nebo kamkoliv), musím pokaždé min. minutu načítat, a pokud se druhý simík vrátí ze školy nebo z práce, nemůžu jej automaticky poslat na tento pozemek taky.
    To už v té hře takto zůstane, anebo je v dohlednu, že opět budu moci chodit na pozemky kdykoliv a hrát přitom za jiné simíky, kteří např. zůstali doma, anebo potřebuji získat dovednost na jiném pozemku? díky.

     • a jak? protože když jsem na jiném pozemku s jediným simíkem, tak s těmi ostatními nemůžu dělat nic 🙁

     • Můžou. Pokud jsi na jiném pozemku, ikony ostatních simíků ze tvé domácnosti budou „zašedlé“. Stačí, když klikneš na tu ikonu, nebo (pokud mi paměť slouží) na malého panáčka na ikoně daného simíka. Pak se ti otevře nabídka, kde můžeš simíkovi určit, zda-li se má o sebe starat, nebo zlepšovat své dovednosti, starat se o domácnost, či jiné 🙂

     • A dodatečně říkám, že v té nabídce je zároveň možnost přenést simíka na cizí pozemek, kde tedy máš simíka, za kterého hraješ.

    • Můžeš je tam poslat taky..;) Klikneš na takovej ten blesk co máš u simíka a dáš přesunout simíka sem.. je to jednoduchý.:D

 12. ahoj, díky Pane banáne – měl jsi pravdu. Prosím ještě o radu, jak změnit simínce příjmení, když se vdá. Proč se nemění automaticky? díky.

  • Nemáš zač 😉
   Ta otázka už tu byla.
   Myslím, že je to herní chyba, nebo to spraví v budoucím patchi.
   Každopádně, když zadáš do konzole „testingcheats true“, podržíš klávesu „Shift“ a klikneš při tom na siminku, objeví se ti nabídka cheatů, mezi nimiž by mělo být i „Upravit Simíka“ (nebo něco na ten způsob).
   Když na to klikneš, otevře se ti „omezený“ editor, kde můžeš simince upravit jméno.
   Pokud to fungovat nebude, nebo ti editor bude vzdorovat, můžeš po zadání „testingcheats true“, zadat do konzole ještě „cas.fulleditmode“, díky kterému budeš moct siminku neomezeně upravit a změnit jí tedy i její jméno.

   • díky, to je docela složité :). Také prosím ještě o radu ohledně vypěstované úrody. Jak se ji můžu zbavit, když obchod ve hře prozatím není – kde bych mohla tuto úrodu prodat, a sníst to také nejde :). díky.

    • Otevři inventář. Zde je speciální políčko pro prodání. Má symbol Simoleonu. Tam úrodu prodáš 😉

 13. Chtěla bych vědět k čemu slouží požární hlásič, když tam nejsou hasiči?? myslíte, že je třeba přidají?? Jo a nevítej jestli udělají aby se simíci, které neovládám mohli brát, mít děti, práci, to mi docela hodně vadí na the sims 4.

  • Rád poradím. Požární hlásič je v této hře skutečně trapný. Slouží k tomu, aby simíky v případě požáru vzbudil a oni mohli v panice vyběhnout ven z baráku a čekat, než jim dům shoří na popel (pokud se hrdinně nevydají jej uhasit). A svatby, práce a děti nehráčských simíků se nastavit nedají. Umělá inteligence jim dovoluje jen v pokoji zestárnout a zemřít.

    • Ahoj, reaguji ještě k tématu (život mimo aktivní rodinu) – budou tedy normálně stárnout se vším všudy? Tím myslím, že si mohou najít partnery a mít děti?
     Díky!!

 14. ahoj, potřebuji poradit za prvé s tím kde můžu adoptovat dítě a za druhé jak dětem předčítat knihy.
  předem mooooc děkuju.

  • Ahoj, pokud chceš adoptovat, běž na počítač, vyber možnost domácnost a následně je tam adopce za 1000 sim. A číst dětem můžeš tak, že vybereš knížku pro děti a zvolíš číst dětem.

 15. Zdravím, ráda bych se zeptala (a omlouvám se, jestli tu už tenhle dotaz byl, musela jsem ho přejít). Hned když jsem začala poprvé hrát, úplně normálně tam v pravém horním rohu byly šipky na otáčení doprava a doleva, stejně tak jsem i naprosto normálně mohla otáčet nábytkem při stavbě. Bohužel pak netuším, co se stalo a šipky zmizely a otáčení nešlo. Samozřejmě to můžu dělat pravým tlačítkem na myši, ale nejsem na to zvyklá a všechno mi s tím trvá milion let. Zkoušela jsem různé úpravy kamery a zobrazení hry, vypnutí, ale nic nefunguje. Takže nevíte, jestli to jde dát zase nějak do pořádku??? Děkuju moc za odpověď.

 16. Dají se přidávat do hry simici vytvořeni jinými hráči i když nemáme účet?
  Omlouvám se jestli tu tato otázka někde je nebo jestli to je úplně jinak
  Děkuji předem za odpověď

 17. Proč v Sims 4 nebudou batolata? Budou batolata v dodatku?, a kdy dodatek s dětmi bude v Praze na prodej? To v základní nejsou děti vůbec?

  • Pročisti si oči. Je tam přece na výběr- Moje Knihovna a Komunita. Logicky, v komunitě budou výtvory ostatních hráčů.

   • Oči mám v pořádku dík za připomenutí, ale nejspíš to bude tím že se nemůžu připojit na online režim pokaždé se mi zobrazí že online režim neodpovídá 🙂

    • Nejni to chyba ve hře..:// ten problém jsem měla taky.. Dala jsis když jsis zakládala účet origin nízkí věk..:)) A tím pádem se nemůžeš připojit na online režim.. Já jsem to vyřešila tak že jsem zavolala na linku kde ti poradí..:)) A tam mě přepli do rodičovského režimu a od té doby mi to jde..:)) Klidně ti sem to číslo napíšu.. Jestli chceš..:)) Doufám že byla moje rada užitečná.;)

 18. Ahoj vyšli už nějaké datadisky nebo dodatky pokud ne da se časem někde zjistit jestli už vyšlí na nějake webovce nebo tak? diky moc

  • Ahoj nevyšly zatím žádné, ani nebyly žádné ještě oznámeny. Jakmile se tak stane, info bude ihned tady na webu. 🙂

 19. Chtěla jsem moc vědět jestli když si stáhnu hru THE SIMS 4 tak jestli mě zavrou? Jestli jo na kolik pújdu sědět? Bude to doživotí ? Nebo na krátkej čas ? Mám deset let a mohu hrát již spomínany THE SIMS 4 i když nemám dvanáct ? Jestl ho budu hrát zavrou mě ? Jestli jo tak na doživotí? Nebo na krátko ? Moje mamka by se zlobila .. 🙁 A kdybych chtěla dat mojich simíku robiť děťátko bralo by se to jako erotika ? Jestli jo tak bralo by se to jako hřích ? (Ptím se protože milují BOHA a něchetal bych jít do peklíčka) A ješte bude hra v češtiňe nebo jenom v tom anglickem jazyku ? Tyhle pár otázek mám na váas moc dekuji za každou odpoved 🙂 Vaša Lujzička

  čEKNI MOJU STRáNKU !!!

 20. Prosim vas lidicky, jdou nejako stahnout simici ostatnich hracu i s jejich vytvorenymi vlasy? kdyz si nejakyho stahnu a ma jine vlasy nez ty co mam ja ve sve hre tak se me vzdycky objevi bez vlasu… asi hloupa otazka ale ostatni maji fakt hezci

 21. Prosim, poradte mi jak mam nainstalovat cestinu do hry? Uz jsem zkousela ve Startu regedit i ten pack s ceskym jazykem, vse jsem delala presne podle navodu a hra je i nadale v anglictine. Predem diky! ☺

 22. ahoj, mám dotaz. Stalo se mi to, že pokud dám kteréhokoliv simíka, ať jde vařit, tak se mi odečtou peníze za vybrané jídlo, ale nikdo nemůže jít k lednici – okamžitě se volba zruší (můžu lednici maximálně opravit, nebo vylepšit, ale vzít z ní jídlo, nebo vařit nejde). Mohu pouze grilovat. Nevím, jestli tuto chybu lze nějak opravit? díky.

   • mám stejný problém. doteď vše v pořádku, právě vychovávám kuchaře a lednička „je v čudu“.
    nejdřív (sama od sebe) zmizela do inventáře, tak jsem ji vytáhla zpátky na stejné místo a od té doby nikdo není schopný vařit.
    vyměnila jsem jí za levný model, posunula věci kolem, přestěhovala lednici, vylepšila, ale nic nepomohlo.
    kdyby někdo věděl co s tím, budu moc ráda.

   • Ahoj

    mám stejný problém – odčítají se mi peníze a nejde vařit. jde jen vzít z lednice rychlé jídlo.
    V cestě nic nepřekáží, Simík je ve stejné místnosti jako lednice.
    už jsem dokonce zkusila vytvořit novou domácnost, kdyby v té původní byla chyba, ale dělá to taky.

   • ahoj, stejně, jak popisují další hráčky, není nic v cestě. Stalo se mi to asi tak 3x po sobě, ikdyž jsem restartovala hru. Teď už se to zatím zase hodilo do normálu, takže nevím, čím to mohlo být..?

 23. Ahoj,
  v nastavení grafiky mám všechno nastavené na vysoké, ale i po restartování hry je obraz stále rozmazaný. Je to téměř nehratelné. Můžete mi poradit, co s tím? Děkuji.

  • Kdyby už byl Silvestr, tak bych napsal, že je třeba nepřehánět to s alkoholem. 😀 Jak rozmazaný? Neostrý, nebo to nedává vůbec smysl, co je na obrazovce?

  • Zřejmě špatný počítač. Přes Origin to jde nainstalovat úplně bez problémů. Hrát je možné samozřejmě na jednom účtu jen na jednom počítači zároveň.

 24. Ahoj, The Sims 4 hrajeme se sestrou na jednom počítači a docela nás rozčiluje, že i když hraje jedna za svou rodinu, čas běží i v druhé rodině, za kterou nikdo nehraje (simíci se pak seznamují a hádají s různými simíky, aniž bychom to mohly nějak ovlivnit atd.). Nejde to nějak nastavit, aby „život“ běžel jen v té rodině, za kterou se hraje? Díky! 🙂

 25. Dobrý den, když dám v šatníku vybrat si nové oblečení, tak mi se tam postupně vystřídá celá rodina, což mi nevadí, ale nejde mi to vrátit zpět. Kdy kliknu dole v pravém rohu zpět, tak to nefunguje. Když dám nahoře v pravém rohu uložit do galerie, tak tam potom tu rodinu nenajdu. Díky za odpověď Hana

 26. Už nekdo prosim prisel na ten problem s tim jídlem? Mí simíci uz jsou par dni jen na jogurtu xD, varit mi nejdrive slo, potom uz ne, penize se odectou, simik nereaguje -_-

  Diky za rady

 27. Chcela by som sa opýtať kde sa dajú stiahnúť do hry nejaké nové oblečenia alebo vlasy a pod ? 🙂 inak škoda že tam nie sú aj batoľatá..podla mňa to tam dosť chýba :/

 28. Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nevíte, proč se mi rodí pořád jenom dvojčata? už mě to pěkně rozčiluje. Podobnou otázku jsem zde bohužel nenašla, takže prosím o rychlou odpověď 🙂 Děkuji.

 29. Ahoj, mám další problém. Stává se mi to, že pokud chci někde cestovat, tam to jde, ale jakmile se chci vrátit, hra se mi vypne a objeví se, že se vyskytl nějaký problém. Zkoušela jsem to opakovaně, restartovat hru několikrát i pc, ale nic nepomohlo. Nevíte, jak tento problém odstranit? díky.

 30. Dobrý den, do schránky mi přišly účty. Vyzvedla jsem si je a chtěla nsem je zaplatit. Ale vždycky se mi ta interakce objevila a zase zmizela a za dva dny mi vypli elektřinu. Poradíte mi co mám dělat?

 31. Ahoj, nevim jak mam zaplatit slozenku. V inventari ji simik ma ale vubec nereaguje na pokyn zaplatit a v pocitaci nebo telefonu taky zadnou polozku o zaplaceni uctu nemam. Pozdeji mi vypnou elektriku a hra je potom o nicem. Diky za rady

 32. Ahojte. Dnes se mi pro změnu hra sama zavřela, a když jsem ji chtěla znova začít hrát, napsalo mi to, že hra byla uložena v novější verzi The Sims 4, a pokud ji chci hrát, musím přejít na tuto novou verzi. Zkoušela jsem hru aktualizovat, i restartovat počítač(několikrát), ale bohužel mi to pořad píše to stejné. Zkusila jsem i začít hrát novou hru, ale nemohla jsem ani stavět dům, a když jsem hru zavřela a chtěla to zkusit znovu, zase mi to napsalo, ať si aktualizuji hru, že je uložená v novější verzi.. Nevíte někdo, jak tento problém vyřešit? Moc díky.

 33. Ahoj nevím jestli se na to můžu zeptat zrovna tady, ale mám hru The sims 4 je fajn až do teďka mi šla. Dneska jako vždycky jsem normálně přes Origin spustila The sims všechno se zdálo být normální ale když jsem si chtěla pustit svoji rodinu tak se mi tam zobrazila tabulka a v ní bylo napsaný “ vyberte simíka pro hru“ nebo tak něco vybrala jsem teda jednoho simíka z domácnosti, vypadalo že se hra normálně načte, ale místo toho mi to skočilo uplně na začátek do menu tak jsem to zkoušela ještě několikrát, ale pořád je to stejný prosím pomozte.

 34. Ahoj. Psala jsem už sem jednou ale problém jsem vyřešila. Ale bohužel mám problém další. Když zapnu hru, vše jede OK, když zapnu město je to taky OK, ale když spustím že chci hrát nějakou rodinu, dá se mi tam načítací plocha a po načítání mě hra přesune zpátky do města. Takhle je to s každou rodinou. Dále když jsem ve městě a chci upravit rodinu (je to myslím nahoře v liště), tak jí v klidu upravím ale když vypnu a ULOŽÍM hru, a po nějaké době jí zase zapnu a zkouším jestli mi zase nějaká rodina nepůjde spustit, tak když např. najedu na tu rodinu kterou jsem upravovala, žádné úpravy tam nejsou, a ta rodina vypadá jako předtím.
  Nevíte jestli to má třeba nějakou spojitost s tím, že jsem můj účet od Originu dala kamarádovi aby si tam klidně hrál simíky? Když je zapne on, tak mu to bez problému jede.
  Dále bych ještě chtěla říct, že předevčírem mi hra bez problémů šla, takže chyba na mém novém notebooku není.
  Prosím poraďte mi :/

 35. Ahoj. Možno sa to tu niekto pytal ale ako nastavim aby život bežal iba na tej rodinke ktoru hram a nie na všetkych. V nastaveniach som nic nenasiel. Prosim radu (postup) ako to mam natavit . Vopred dakujem 🙂

 36. Ahoj, mám problém, že místo galerie se mi zobrazuje jen moje knihovna 🙁 Celkem mi vadí, že nemůžu stahovat obsah ostatních simíků :// Byl bych hrozně rád kdyby mi prosím někdo poradil!

 37. Dobrý den, mám problém nainstalovala jsem si The Sims 4 na notebook ale ikonka hry je bílá a když mi naskočí menu a dám spustit hru nic se neděje čím to je ?

 38. Ahoj mám potíže s originem jelikož si nepamatuju svůj email ,heslo i ID vím ale email opravdu nevím chtěl bych si koupit The Sims 4 únik do přírody ale když nevím email tak mně to nepustí dál.Sice mně origin jde když vím ID a heslo ale když si chci přes obchod origin něco koupit tak je vyžadován email.Děkuju za odpověď

 39. Poradí mi někdo? updatovala jsem si hru na v. 1.3.32.1010. dokud jsem nepřidala stahlý obsah, hra jela naprosto v pořádku, ale jakmile jsem si přidala všechny soubory do Mods a Tray složky, hra jela v pořádku do doby, než jsem se simem najela na hru a chtěla s ním hrát na pozemku. v tu chvíli se mi nezobrazila spodní lišta se simem/potřebami, apod… ani nejde spustit nabídka, no prostě nic… když jsem obsah zase oddělala, hra funguje zase normálně. Nevíte čím by to mohlo být popř. jak přidat obsah, aby hra jela? děkuju za pomoc a odpověď 🙂

 40. Ahoj. Vím že je to stránka o sims 4, ale potřebuji se zeptat na něco ohledně the sims 3. Mám tuto hru koupenou a ráda bych si ji nainstalovala na notebook, ale mám ji už i v počítači a když sem se pokusila to nainstalovat a zadala jsem tam ten kód tak to napsalo že je už používán. Je teda vůbec nějaká možnost to mít na dvou zařízeních a jestli ano, jak to mám udělat? Děkuji za odpověď

 41. Mám Sims4 Limitovanou edici. Včera po spuštění mi to nahlásilo, že vyžaduje aktualizaci, bez které hra nebude fungovat. Po spuštění aktualizace se napíše, že je hra aktualizovaná a že můžu hrát. Jenže když hru chci spustit, tak to opět napíše, že to chce aktualizaci a pořád dokola…

 42. Ahoj,
  chtěla bych se zeptat, když stáhnu nějaký dům z galerie a chci ho vložit na pozemek, vypadá to, že se dům vkládá, otevře se mi i pozemek ale dům tam vložený není, nevíte prosím co s tím?

 43. Ahoj mám The Sims 4 vždycky mi to šlo ale neměla jsem tam galerii tak jsem to odinstalovala a pak znovu instalovala trvalo mi to strašně dlouho (příčina byla asi to že máme pomalý internet) a pak když se mi to nainstalovala tak jsem to pustila a mám tam jenom demo nemůžu hrát můžu jenom tvořit simíka a já nevím co s tím mám dělat předtím mi hra šla normálně hrát a teď nejde a nemám to stáhnutý mám to koupený jako cédečko.
  předem děkuji za odpověď Kristýna

 44. Ahoj potřebuji k aktualizaci the sims 4 CD ? Nejde mi totiž dokončit aktualizace a + mi nejde spustit the sims 4. Hraju vždy TH4 cca 3-5 dní a najednou mi to další den nejde spustit budu ráda za rychlou odpověď. PŘEDEM DĚKUJI. 🙂

 45. Ahoj, lze po uložení přidat nový člen domácnosti? Pokud ne, jde vytvořená postava zkopírovat a použít ji tak do nové rodiny? Děkuju

  • Ano jde. Půjdeš do úprav domácnosti a použiješ tl +. Vytvořenou postavu přidáš do nové domácnosti tak že otevřeš galerii Moje knihovna a najdeš tebou vytvořenou postavu. Tu pak označíš a na kartě co se ti otevře dáš dole přidat do domácnosti. To je vše.

 46. Jak změním velikost skříněk v kuchyňské lince? V připravených místnostech vidím, že jsou menší (třeba nad oknem), ale nedaří se mi to.

  • Klikneš na tu skřinku,potom najedeš na ten sloupek,kde si vybíráš barvu a objeví sem ti tam takové tlačítko (myslím ozubené kolečko nebo něco takového) a když na to klikneš mužeš si vybrat ruzne velikosti skřinky 😉

  • Tu tam máš ale protože nejsi u Origin online Tak se ti tam nezobrazí. Musíš být připojená k Origin.

 47. Ahoj nevíte někdo jak bezpečně odstraním cenzuru v the sims 4? Nechci být úchyl ale kostičky jsou otravný .

  • Ahoj. Najdi si na internetu soubor pro Sims 4 s názvem no-mosaic
   Já mám o velikosti cca 661 bajtů

   1: Rozbal archiv a ten soubor vlož do složky \ My Documents \ Electronic Arts \ The Sims 4 \ mods \

   2: Užij si hru bez-mozaiky

 48. Ahoj, mám problém s aktualizací. Už jednou se mi stalo že se mi pvoedlo aktualizovat hru až po pár dnech jelikož mi to pořád píše aktualizace pozastavena. Ale tentokrát nejde aktualizovat už asi týden. Mám limitovanou edici a jsem normálně připojena k netu.
  Děkuji

 49. Ahoj prosím poraďte mi jak mám udělat aby ta matka byla těhotná a aby mi porodila dítě sem z toho celá nesvá když vám se narodí dejme tomu dvojčata a mě ani jedno prosím poraďte mi někdo jestli vůbec víte jak se to dělá chtěla bych rychlou odpověď prosím!!! Hrozně moc to je pro mě důležité ale už dopředu DĚKUJI!!!!!!!!!!!

  • Pokud na to nechce chlapa. Pak můžeš ještě použít v úpravě simíka genetiku. (dole je tlačítko). Nebo pokud už je těhotná zajet do porodnice. Těch interakcí je tam k tomu třeba více. 🙂

 50. Potřebuješ chlapa a aby sa mali radi a klikni na postel a daj :try to baby. Dúfam že sem pomohla B-)

 51. Dobrý den, na originu se mi hra normálně nainstaluje ale pak je tam „ověřování herních souborů“ a následně „vyskytla se chyba“ a už to nejde…Poraďte prosím, co s tím 🙁

 52. Chcela by som sa opýtať ako sa dá zlepšť známka deťom v škole. Každý deň si robia domáce úlohy (s inventáru) ale aj tak majú stále trojky. Dá sa to nejako vylepšiť? 🙂

  • Áno dá. Pod známkami majú také úlohy a tie im plň a keď budeš ich plniť a dávať deťom pilne se učit tak by mali mať dvojky a potom jednotky. 🙂

 53. hra mi píše že jsem off-line a připojit se nelze… přitom jsem normálně na wifi

  musím vše dělat od znova (nové simíky, dům,..vše)

  • Je třeba se připojit přes Origin.
   Obsah se ukládá do počítače, takže není třeba nic dělat odznova. 🙂

   • Mám stejný problém 😀
    admin Honza chci se zeptat
    I když jsem přihlášená přes origin, tak se mi to stejně nechce načíst, už nevím co dál 🙁

  • V pravém horním rohu by měla být taková kamera a když na ni kliknete tak se vám ukáže ovládání kamery a vedle přibližování a oddalování je takový malý foťák a když na něj kliknete vyfotí vám to snímek hned pod tím fotoaparátem je kamera a na tu když kliknete tak začnete nahrávat, a pod tím když kliknete tak se vám zobrazí galerie. Omlouvám se za náročnou a dlouhou odpověď 😀

 54. Prosim vas muzu se zeptat jak muzu slavit vanoce nikde jsem nenasla vanocni stromek ani vanocni obleceni nikde nic prosim poradte 🙁

 55. Potřebuji pomoct :ooo :(( ….Normálně si zapnu hru, to je ok:) načtu si rodinu…načítá se a vrátí mě to zpátky …tam kde si mám vybrat rodinu apod..:( CO MÁM DĚLAT ? 🙁

 56. Ahoj, prosím poraďte, the sims 4 nemám v online režimu a nevím proč je v offline, normálně internet jde. Když je v offline režimu nejde spustit knihovna? Mám limitovanou edici. Prosím, pomozte. 🙂 Děkuju

 57. Ako si mam reštartnúť the sims 4? (mám tam už veľa domácností a vadí mi to, chcem hru hrať od začiatku)

  • Dej v pravo nahoře načíst hru čtvrtý z prava a v ní když dáš myš na název rodiny u názvu objevý v jeho pravým rohu křížek a ten když zmáčkneš a dáš dole uložit tak ti rodina zmizí.

 58. Dobrý den, nevyhovuje mi ovládání The sims 4. Na začátku hry bylo něco napsáno, že to mohu přepnout na The sims 3. Jak to mám udělat?
  Děkuji

 59. Když chci někam cestovat tak nabíhání nekončí a nekončí až the sims musím bez uložení vypnout co mám dělat?

 60. Vím že se dá přesunout vlastní hudba do simíků , lze i nějak přesunout obrázky z PC do simsů? abych mohla kreslit vlastní nějak podle předlohy?

 61. Dobrý den,
  mám TS4 limitovanou edici a (hurá) mám aktualizaci. Vždy mi tam najede >Dokončování aktualizace Aktualizace se nezdařila< a pozastaví se. Můžu dávat tisíckrát obnovit, ale je to pořád dokola. Mám přeci jenom jedny nervy.
  Zlatý časy TS2, kde nebyl žádný Origin!!!
  Děkuji.

 62. Nevíte někdo proč mi nejdou zaplatit účty? Mám 4 600$ a účty chtějí 4 200$. Když dám „Vybrat poštu“ pak „Zaplatit účty“ tak mi to v levo dole naskočí a hned to sjede dolu, přeškrtne se to! a zmizí to! Zkoušel sem to už na dvouch (nově založených) rodinách/domech a mám stejný problem. Poraďte prosím někdo… (dělá mi to jen u nově založených rodin)

 63. muzu se zeptat kdyz si otevru galerii v the sims 4 tak kliknu na komunitu a tam se musim pripojit ale kdyz kliknu pripojit tak se mi to nacita a newim jak dlouho se to nacita nebo jestli to jde i jinak jestli by jste mi neporadili 🙂

 64. Jak se dá vytvořit svět, abych mohla hrát se svou kamarádkou?( jakože já budu u sebe a ona u sebe doma)

 65. Hoj mužu se zeptat jak mam dat the sims 4 kdyz to mam stahnuti čestinu mam to anglicky ale moc neumim anglicky

  • Taky bych chtěla vedet jak si tam dat čestinu protpze anglicky neumim a nevim jak to udelat zkousela jsem vse ale nejde to prosim poradte mi.

  • Jestli to máš stáhnutý, tak si to stáhni přes něco jinýho. Třeba to někde bude fungovat líp. 🙂 Anebo si to kup za peníze – to nezklame.
   Taky můžeš mít nevyhovující HW nároky:
   ◾Procesor: 1,8GHz Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ nebo ekvivalentní (Počítače s grafickou kartou integrovanou na základní desce alespoň 2,0 GHz Intel Core 2 Duo, 2,0 GHz AMD Turion 64 X2 TL-62 nebo ekvivalentní)
   ◾Paměť: 2GB RAM
   ◾Pevný disk: 9GB pro samotnou hru a alespoň 1GB pro vlastní obsah a uložené hry
   ◾DVD-ROM: Mechanika DVD ROM vyžadována pouze pro instalaci hry
   ◾Grafická karta: 128 MB paměti, podpora technologie Pixel Shader 3,0; podporované grafické karty Nvidia GeForce 6600 a lepší, ATI Radeon X1300 a lepší, Intel GMA X4500 a lepší
   ◾Zvuková karta kompatibilní s DirectX 9.0c
   ◾Klávesnice a myš
   ◾Internetové připojení pro aktivaci hry
   Doufám že jsem poradila 😀 Crystal

 66. Mám dotaz, aktualizací se mi změnilo ovládání s myší – třeba když chci otočit předmět tak to nejde protože se mi posune všechno, ani šipky nepomáhají. Přesune se pohled, ale předmět (židle aj.) se neotočí. Prosím poraďte mi, takhle nemůžu stavět domky. 🙁

  • Ahoj zkus na klávesnici když daný předmět držíš stisknout to dlačítko vedle „M“ je to tlačítko kterým normálně píšeš čárku a to vedle (tím píšeš tečku) je otočení na opačnou stranu 😉 .

 67. Dobrý deň. Vždy keď chcem pustiť hru (sims 4), objaví sa mi panel s: NEREAGUJE. Prosím pomôžte mi!

 68. Když mi v Simíkách sociálka vzala mimčo, můžu ho dostat zpátky?
  A jak se v The Sims dá dítě adoptovat?
  Dík za radu 😀 Crystal

 69. Vždy,když kliknu na nějakou domácnost tak se to chvilku načítá,ale potom se mi tam objeví výběr těch světů např. Vrbová zátoka,atd. Nevíte někdo,co s tím ?

 70. Ahoj, mám takovou menší otázku 😀
  Dnes jsem začala hrát The Sims 4 a vůbec se v tom neorientuju, neboť je to úplně něco jiného, než The sims 3 a nevím jak se otáčí obraz, šipkami to jde jen do leva do prava… atd ale nevím jak obraz obrátit úplně jinak 😀 ???
  Děkuju za odpověď.

 71. Zdravím všechny milovníky hry TS4,právě se hrou začínám a nevím jak otevřit galerii.Prosím zkušenější o radu:)

 72. mám hru ale mě nejde v orginu stahnout dám stahnout ale napíše to chyba musíte si stahnout soubor ale nenapíšou jaký co mám dělat ?????

 73. Včera jsem musela přes origin stáhnout aktualizaci. Když jsem dnes the sims 4 spustila. Rodina se mi hrozně dlouho načítala. Trvalo to přes hodinu. Nevíte co s tím mám dělat.
  za odpověď předem děkuji.

 74. Mohu se zeptat aktualizována se mi hra a když se potom chtěla hrát rodinu tak nrsla otevřít a pořad nejde otevřít a vrací mě to pořad na města a nevím co dělat 🙁 dokonce to chtělo po mě opravu hry děkuji předem

 75. Ahoj 🙂 Dostala jsem The Sims 4 na Vánoce a normálně mi jelo tak do dubna. 🙂 Pak byla aktualizace a vůbec to nenačítalo tak jsem ji zrušila a od tý doby mi to The Sims nejde spustit ikonka vůbec nereaguje ani když tam dám CD :(( Co mám dělat ? :O 🙁

 76. ————Dobry den, prosim Vas potrebovala by som pomoct hladam to na nete uz pekne dlho a stale sa k tomu nikto nejak nevyjadril ani mi nepomohol.
  Stiahla som si SIMS4 cez torrent, hra sa mi normalne naistalovala, aj mi funguje vsetko, ale niektory vlastny obsah mi nejde pretoze nemam AKTUALIZOVANU HRU.
  Skusala som to cez ten origin, tam odomna chcu ten KOD, ale nikdy som ho nedostala na email, len mi prisli emali ze ma origin vita a ze mam aktivovat svoju adresu toje vsetko.
  Musim mat tu hru zakupenu alebo ako to je prosim.DAKUJEM VELMI PEKNE ZA POMOC. :))))))))))))))))))—————

  • Mne povedali ze ano cez origin ale ide mi akurat tak velke kulove uz 3 dni si to instalujem a furt nic… spravila som vsetko podla pokynov na internete aj podla toho ako mi to vysvetloval ten pan ktory mi predaval hru a stale nic :/

 77. Ahoj,
  mám originál ts4 premiovou edici, už skoro rok hra šlape jak má, ale po poslední aktualizaci mi při zapnutí hry naskočí oranžová tabulka s textem “ Uložená hra byla uložena v novější verzi ts4, než jaká je momentálně nainstalovaná. Pro bezpené načtení uložené hry přejděte na tuto verzi.“ Zkoušela jsem hru přeinstalovat, zkontrolovala jsem aktualizace.. vše vypadá v pořádku. Už se celkem smiřuji s tím že jsem ztratila veškerý uložený obsah, ale problém je v tom, že nemůžu hrát ani novou hru, protože se mi to prostě zase neuloží.
  Neví prosím někdo co s tím ?

 78. Ahoj,prosim pomozte mi,hladam,citam ,pozeram vsade,ale nikde som nenasla,ako opravit chybu v mojej hre.Ja mam este sims2 a hram to uz pekne dlho,neboli problemi az teraz neviem co sa stalo.Ked kurzorom prejdem po skrini alebo komodach,tak sa mi simik pootoci a neposluchne ze sa ma obliest,a ked ma vlavo hore planovane okienko tak to zmyzne.Co s tym robit??? Zaskoru pomoc diky

 79. Ahoj vsetci!

  uz 3dni sa snazim si nainstalovat tuto hru do svojho MacBooku! skusala som uz vsetko! origin som si stiahla prihlasila som sa stiahlo sa mi to neslo spusit tak som to stiahla znovu zase nic… potom som to zobrala kamaratovi ktory pracuje s pocitacmi a ani ten mi to nevedel spojazdnit dostala som sa tam ze hra je stiahnuta no neda sa spustit…. preco preco preco? ide ma uz porazit! vopred dakujem

 80. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli lze na Originu změnit nějakým způsobem věk když jsem se registroval tak mi nebylo tolik kolik byl požadovaný minimální věk ale teď už jsem toho věku dosáhl a chtěl bych ve hře The Sims 4 mít otevřenou komunitu a knihovnu předem děkuji za odpověď.

 81. Dobrý den, chtěla bych si koupit the sims 4 ale nevím jestli mi to půjde do notebooku mám ASUS model – X553M. Chtělo by to rychlou odpověd děkuji 🙂

 82. Dobrý deň! Chcela by som si do notebooku nainštalovať hru the sims 4 ale v tom istom notebooku už mám nainštalovanú hru the sims 3. Mohla by som the sims 4 nainštalovať bez poškodenia hier alebo notebooku? Za rýchlu odpoveď vopred ďakujem. 😀

 83. Ahoj, chtěla bych se Vás zeptat, když se chci podívat do galerie The Sims 4, musím se přihlásit, ale pokaždé když kliknu na připojení, nechce se mi to načíst, i když jsem přihlášena jak na webu, tak i na originu :/
  Prosím poraďte mi 🙂
  Předem děkuji 🙂

 84. Mám na hře dvě čerstvě narozená miminka, ale chtěla bych pouze jedno… Šlo by to nějak zařídit?…

 85. Dobrý den mám dotaz jestli nejde nějak změnit vtah simiku jako syn dcera otec manželka spolubydlíci když už mám navolenou jinou možnost a nebo jestli na to neni mod nebo cheat děkuji za odpověd.

  • Jo nejdříve drž ctrl+alt a k tomu zmáčkni c a do políčka zadej testingcheats dej enter a pak tam znovu napis cas.fulleditmode a zas dej enter no a pak nekoho pošli k šatníku a tam máš už nástroj vytvoření simíka.

 86. Prosím mohla bych se zeptat jak bych mohla ovlivnit pohlaví miminka je na to nejaky cheat nebo nějaký napoj který simík musí vypit .

 87. prosím moc o radu mam nainstalovanou hru a když kliknu tk se mi oběví menší menu a tam je spustit update a tddd a když dám spustit tk jen na sekundu mi začne běhat u myši takové kolečko načítání ale to můžu dělat dokola a stejně se to nezapne reinstovala sem několikrát restart taky.. 🙁

 88. Prosím o radu mám hru The Sims 4 a zapomněla jsem ID od ORIGINU a nevím jak se tam dostat prosím poradte.

 89. Ahoj, potřebovala bych pro informaci vědět co se stane s dodatkem, který si z Originu zakoupím a následně bych musela z nějakých důvodů hru přeinstalovat? Dodatek se mi neukazuje v nabídce v Originu, ale ve hře jede, jsem z toho celkem nervózní, nerada bych o to přišla. Děkuji a pěkné svátky 🙂

  • Dodatek by měl být přiřazený přímo ke hře – nemá svůj vlastní obrázek v nabídce her. Přeinstalování počítače vůbec ničemu nevadí, dokonce je možné si hru nainstalovat na více počítačů. Jen je třeba vždy používat stejný Origin účet, a hru nelze spustit v tu samou chvíli na více počítačích. Bez obav. 😉

 90. Ahoj,instaluju ted‘ TheSims4 a mám instalovanoua načítá se tu nějaká aktualizace a běží pomalu.Aktualizace je na 8% ne 5% oprava,můžu ji vypnout a normálně hrát neo mám ji radši nechat načíst?Díky předem.

  • Ideální je hrát hru aktualizovanou, ale pokud jde spustit i v průběhu stahování aktualizace, tak by to mělo být ok.

 91. Nevíte co mám dělat když si v simíkách 4 otevřu knihovnu a nevidím tam sekci komunita?

 92. Ahoj, mám podobný dotaz jako Anna z 2.1.2016. Jak se celkově během hry nebo režimu stavby dá otočit s domem či pozemkem, abych se dostala do jiného úhlu pohledu? Omlouvám se, jestli je tento dotaz příliš hloupý, ale opravdu již několikátý den marně tuto fci hledám nebo se snažím přijít na to jak, ale neúspěšně.

  Děkuju za odpověď 🙂

 93. Ahoj, poradíte mi prosíííím?
  Potřebuji vědět, kde v počítači najdu obrázky.
  Ve hře zmáčknu na C a vyfotí se mi to. ale nevím jak to najdu v počítači…..

 94. Ahoj chtela bych se zeptat proč mi nejde otevrit galerie vytvoru od jinych hracu 😢😢nebo alespon cim to je predem dekuji za odpoved😄

 95. Ahoj, koupila jsem sestře k Vánocům originál základní hru a doplňkový balíček (Spa day, Perfect patio a Luxury party). Základní hra jede bez problému, ale když do originu zadala kód doplňkového balíčku, tak se nic nestalo. Nezačalo se nic stahovat, ve hře se to nijak neprojevilo ani na účtu originu v seznamu her nic není. Jen při spuštění hry se jí objeví tabulka, že se něco stahuje, ale ta se objevuje už měsíc a jinak nic.. Tak mě zajímalo kam se můžu obrátit.. Protože zřejmě něco není vpořádku. Není přece možný aby se balíček stahoval měsíc…

 96. Otázka: Mám problém ohledně aktualizací. Počítač hlásí nějakou chybu a hra se nedá spustit. Dostal sem tip že by mohlo pomoct hru přeinstalovat ale nevim jestli půjde použít CD klíč po druhé. Pokud vím měli by být jednorázové.
  Díky za brzkou odpověď

 97. Ahoj, prosím Vás poradíte mi?

  The sims 4 hurá do práce. Mám profesi jako detektiv a nikdy nemůžu splnit úkol zatknout podezřelého protože nevím kde najít ty poznámky kde je psané podle čeho bych ho poznala. Poradíte mi prosím?

 98. Ahoj, chtěla bych se zeptat, sice je to asi blbá otázka ale…. Když mám Originální The Sims 4, můžu si nainstalovat z netu ostatní datadisky nebo si je musím prostě koupit?

  A ještě jestli by mi šlo do počítače třeba z uložto stáhnout neoriginální hra The Sims 4 a že bych si stáhla i ty datadisky zdarma???
  Díky :–)

 99. Zajímalo by mě z kama někteří berou ty nové doplňky. Mám všechny díly stáhlé a nemám tam to co oni. Kde to můžu sehnat?

 100. Ahoj chci se zeptat jestli do budoucna budou hry the sims 3/4 dodatky dostupné na xbox 360? Zatím je jen dodatek mazlíčci tak pokud budou i další?
  Děkuji

 101. Ahoj. Chcela by som sa spytat,. Instalujem si The Sims 4 uz asi hodinu a pol a stale mi pise ze je stiahnute 0%. Moze to byt tym ze mam pomaly internet? A vlastne ked mam pomaly net, tak mi to vobec pojde instalovat? Dakujem:))

 102. Ahoj. Potrebuju moc pomoct. Na pocitac se mi nainstaloval windows 10 a potom jsem chtela pustit the Sims 4. Ale kdyz jsem ho spustila, barvy the Sims se zbarvily tak jako do zluta a pise mi tam, this application is not rated by NVIDIA Corp. Jestli se to stalo i někomu jinému, nebo víte co s tím, moc bych ocenila kdyby někdo odpověděl.

  Díky moc.

  • ahoj je to tím že Windows10 je špatný. ještě do teď nemá vychytané „mušky“ nemáš zaco a ahoj 🙂

 103. Ahoj, aktualizovala jsem si origin ale hra nejde spustit vždy mi to napíše že uživatel není oprávněn ke spuštění the sims 4 v instalovaném jazyce.
  Co mám dělat aby to zase šlo ? 🙂

 104. Zdravím všechny tady, mám takový dotaz (nebo spíš prosbu) a nevím, kam to umístit, tak to zkusím sem. Pokud to tu čte někdo z EA kdo má možnost posílat podněty tvůrcům a vývojářům TS4, zda by bylo možné aby pořešili jednu věc (nevím, zda jde o nějaké nevychytané „mušky“ ze hry, nebo se jedná o bugy, případně zda mám tyto chyby jenom já). Mám ve hře vytvořených a nastěhovaných vícero rodin ve vícero domech, pokaždé když hraju, odehraju nějaký čas v jedné, uložím to, jdu do druhé, odehraju, uložím, atd… Když ale hraní jeden den ukončím, z Originu se odhlásím a po pár dnech se zase vrátím a hraju znovu, zůstane mi uložené vše jak je, jen v poslední hrané rodině. Jakmile vlezu do rodiny, která se neuložila jako poslední, vše je jinak. Vztahy, které simíci měli, nemají, naopak mají vztahy se simíky, které předtím ani neznali. Denní úkoly, které mají plnit a které byly splněné při posledním uložení v domácnosti na 100% jsou na 0% atd. V hratelnosti mám nastavené stárnutí pouze v aktivní a mnou hrané rodině (nedej bůh, zapnout to ve všech hraných rodinách, to se vrátím do hry a manželé, kteří spolu jsou celou dobu a mají dvě děti, mají najednou ve vztazích jiné partnery a mezi sebou se vůbec neznají, ač spolu bydlí v jednom domě. Všechny děti mají ve škole pětky a vše je jinak než má být). Nevím, zda je to tak v pořádku, TS3 mě minulo, protože se mi nikdy nelíbilo a nevím, jak to fungovalo tam. Mojí srdcovkou byla TS2, která mě bavila po mnoho let a tam to bylo tak, že co si v jednom domě uložím, to tam zůstane, když se do něj vrátím. TS4 mě uchvátila grafikou simíků i jejich tvorbou i celými městy (ve stavebním módu zatím tápu). Jen mě trochu mrzí (když navázat vztahy nebo získat povýšení, je v TS4 někdy téměř nadlidský výkon), že musí člověk totéž dokola opakovat stále znova (např.když dvě siminky, co jsou sousedky a nejlepší kamarádky, musíte při každém novém vstupu do hry opět znovu seznamovat a nechat je spřátelit, aby z nich byly nejlepší kamarádky, a děláte to tolikárt dokola, kolikrát se do hry přihlásíte, atd). Díky za jakoukoliv zpětnou vazbu. J.J.

 105. Ahoj,
  chtěla bych se zeptat koupila jsem si dnes hru the sims 4 a chtěla jsem ji ji instalovat a nejde mi zapnout ani Origin a nevíme co s tím.
  Poradíte prosím?:-)

 106. Chtěla bych se zeptat jestly nevíte zda je The sims 4 i na X-box 360 nebo teprve bude? předem děkuju za odpověd

 107. Proč mi nejde hra na win. 8.1 ? (ntb Acer Aspire V5-571, 64bit. o.s.) mám ji nainstalovanou, ale po spuštění mi ukáže chybu

 108. Ahoj mám problém.. potřebovala bych koupit dětské venkovní aktivty ( bazén,houpačky,prolézačky.. ) no a nikde to nemohu najít..a stáhnout si to taky nemohu jako další simíky protože je to počítač přítelkyně a má v tom uložené pracovní dokumenty takže už v něm není místo..poraďte prosím

  • Venkovní aktivity jsou tam co zařízení do domácnosti, akorát musíš kliknout na tu poslední ikonu grilu (jakože venkovní aktivity) a tam pak na první ikonu květináč (a v něm jsou i ty dětské prolézačky atd)

 109. ahoj..mam otazku hru mam stiahnutu z netu ale v hre nema rodokmen je to kvoli tomu? :O :/ dakujem za odpoved

 110. je možné mať the sims 4 a the sims 2 v jednom pc? stane sa nieco ak by som stiahla sim 4 a sims 2 do jedneho pc?

 111. Ahoj, s bráchou hrajeme dvě různé domácnosti. Bratr mel těhotnou siminku. Chvíli jsme hráli na moji domacnosti. Potom jsme se vrátili k němu a jeho siminka už porodila. Nevíte jak zabránit tomu aby si žili vlastním životem?
  Dekuji za odpoved.

 112. ahoj chci se zeptat budeme mít sims 4 v češtině i když nám na skočilo po aktualizaci že origin nemůže dále podporovat češtinu ? prosím odpovězte rychle protože to docela spěchá. Děkuji

 113. Mám staženou hru z internetu a nemám ani origin je možné že z toho důvodu mi nejde ve hře přihlásit do komunikace? Děkuji za odpověď

 114. Ahoj.
  Dají se ke hře na dvd přidělat herní rozšíření a aktualizovat se aktualizace? Pokud ano tak jak?
  A mohu tu hru hrát když mi je 11 a ne 12?
  Děkuji

 115. Dotaz. Nevim jestli zde už byl zmíněn nebo ne nemam naladu pročítat veškere konverzace.
  Ale…Jdou hrat The Sims 4 i bez toho aniž bych měl s prominutím Origin..?
  Osobně s ním mam hodně špatný zkušenosti a veškerý hry který sem na něm měl mi jaksi nefungujou.

 116. Chtěla bych se zeptat co mám dělat, Když kliknu na galerii a dám připojit tak to trvá hodně dlouho a nakonec se stejně nepřipojím

 117. Ahoj, mám takový problém. Vždycky, když mám hudebníka, tak mi nejde kliknutím na hudební nástroj napsat píseň. Prostě tento úkon tam není a nevím, jak by to jinak mohlo mohlo jít. Jak mám potom postoupit ve splňování úkol“? Máte někdo nějakou radu? Díky

 118. Chci se zeptat, jak lze nainstalovat hru na druhém počítači. Dcera dostala hru od otce, na jeho počítači jí to nefunguje, ale když chceme hru nainstalovat na mém počítači, tak to hlásí, že kód už byl použit. Už ji má dva roky a ještě si nezahrála.

 119. Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat jestli jde hrát The sims 4 na dvou PC, aby když uložím něco na jednom, by bylo pak ke hraní i na druhém či to jde hrát jen na tom jednom zařízení. Například uložím si na PC prvním hru a na druhém PC není šlo by to nějak udělat, aby to bylo i na tom druhém PC, když tak děkuji za odpověď a jestli to tu je tak promiňte, ale je tady toho hodně moc 😀

 120. Dobrý den, klíč ke hře The Sims 4 mám, ale nevím co dál, jak hru nainstalovat….??? Prosím o radu, celý postup.

 121. Hm.. uvažovala jsem o koupi TS4, ale jak se zdá, spíš tu jsou problémy. Nebo už jsou vyřešeny? Nedal by mi někdo odpověď, jestli se to vyplatí? Protože nevím, jestli chci investovat peníze do hry, která je vlastně plná problémů, chyb apod. 😀
  A ještě mám jeden dotaz. Po poslední aktualizaci windowsu (měla jsem win10, ale potom tam byla nějaká menší aktualizace) mi padá TS3. Když to zapnu, vytvořím jednoho-dva simíky, ale potom mi to napíše, že program přestal reagovat. Dost se bojím, aby se mi totéž nestalo se čtyřkou. Neví někdo, jestli to není moc riskantní?
  Předem díky za všechny odpovědi. ^^

 122. Dobrý den, dcera má problém – vždy když chce cestovat, třeba domů hra jí hlásí, že přestala pracovat a spadne a vypne se to! Má jak základní sadu, tak i všechna rozšíření i poslední Život ve městě. Ze začátku to nedělalo. Můžete nějak poradit.

  • Dobrý den – Tohle se mi stávalo u The Sims 2 – způsobila to slabá grafická karta v pc. Dokoupením dalších 4GB se mi problém vyřešil a pc hru utáhl

 123. dobrý den, chci se zeptat proč mii nejde se prihlasit? jeste vecera to slo ale najednou vubec. Napise mi to hlasku o spatnem heslu nebo uziv. jmenu. nevite co stím? dekuju

 124. Jak mám prodloužit simíkům věk v the sims 3 to šlo
  když u nějákého hrobu dáte truchlit tak se v the sims 4 zobrazí náladovka
  život je krátký ale v možnostech se naštěstí dá prodloužit tak já to tam nikde nevidim

 125. Vim, ze tento dotaz uz tu nekolikrat padl, ale nemuzu si pomoci. Mam problem se „silene“ dlouhem instalovani hry the sims 4. Pocitac jsem restartovala a hra se instaluje opet „snecim“ tempem ( 20min. – 5%). Cim to muze byt a jak instalaci dokoncit v normalnim case ?

 126. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, the Sims 4 mám už dlhšie, a aj ten problém .. len som čakala po niekolkých akutuáizáciach sa to zlepší.. lenže je to skôr horšie.. čím ďalej tým viac mám veľa koloniek čisto bielych. Teraz už ani nevidím možnosť vytvoriť simíka.. akože je to tam že kolónka.. len je čisto biela.. a takto je tam tých koloniek pod sebou viac.. a skoro všade… čo s tým?

  • Dobrý den, pokud jste zkusila hru odinstalovat a znovu nainstalovat a vyčistit od všech downloadů a modů (pokud nějaké máte) a stále se to děje, pak je to možná slabou grafickou kartou v pc. Nic jiného mě nenapadá

 127. chtěla bych se zeptat jestli moji siminku může požádat o ruku počítač
  předem děkuji za odpověď 🙂

 128. Chtěla bych se zeptat, když mám originální základ stane se něco když si stáhnu neoriginální balíčky a dodatky?

 129. Môžem jedno rozšírenie stiahnuť na dva PC? Keď si napr cez origin stiahnem stuff pack na inom PC môžem ho ptm z My gallery opäť stiahnuť cez svoj počítač?

 130. Dobrý den chtěla bych se zeptat jak se můžu připojit do hra abych hrála s ostatnímy lidmi a abych viděla co vytvořil protože mě nebaví hrát samotnou

  • Pokud to vím dobře tak hrát s ostatními lidmi nelze. Ale když si otevřeš knihovnu tak by se ti tam měla oběvit komunita (mě ne tak jsem se tady na to zeptala a zatím mi nikdo neodpověděl) tak z té komuniti si pak stáhni jejich výtvor(dům nebo simíka atd.)

   TerezkaD.

 131. Dobrý den,
  zakoupilajsem hru THE SIMS 4 a pak jsem přišla na to že v počítačích děti nemají CD rom-ku.
  Půjde to nainstalovat??
  Děkuji za odpověď.

  • Ano, to vůbec nevadí, důležitý je herní klíč (dlouhý kód), který je v balení. Stačí si hru zaregistrovat na Originu a tamtéž je možné ji stáhnout. Je poměrně velká, takže to může trvat delší dobu, ale není nutné ji stáhnout celou najednou (pokud máte pomalé připojení, můžete ji stahovat klidně po částech několik dní).

 132. Prominte jestli to sem uz někdo psal. V knihovně nemám komunitu a chci si od tam něco stahnout. Da se s tim něco delat? A jestli ne tak z jakeho důvodu tam není?
  Předem dekuji za odpověd.

  Terka D.

 133. dobrý den, chtěla bych poprosit o pomoc. Po dost dlouhé době jsem zapla ts4, v době kdy jsem hru nehrála proběhlo spoustu aktualizací ,ale ta poslední všechno změnila. po zapnutí hry se mi neukazují miniatury simíků, za všechny domácnosti nejde hrát a ani je upravovat. Zkusila jsem snad úplně všechno, přetáhla jsem složku s fotkami na plochu a obsah této složky smazala, vypnula jsem všechny své downloady a dokonce jsem vypnula stažený obsah ve hře. Hru mám zakoupenou ne staženou tak opravdu nevím v čem je problém. Předem děkuji za odpověď

 134. potřebovala bych pomoct…
  když otevřu nastavení hry, tak kolonka hratelnost (nebo tak něco) mi nejde otevřít (prostě zbledla a nedá se na ni kliknout)
  Co mám dělat ???
  Předem dík za odpověď

 135. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, když se na novém notebooku přihlásím na Origin a nainstauji The sims 4 , přenesou se mi všechny data (domacnosti, simici), které mám rozehrané na starším notebooku?
  Předem moc děkuji za odpověď
  hezký zbytek večera

 136. Ahoj mám problém s tím, že když mám zaplé The Sims 4 a chci se ve hře připojit online a do galerie, vyskočí mi okno, kde je napsáno, že se nelze připojit, protože nemám připojení na internet, ale moje wifi funguje jak má. Prosím o pomoc.

 137. Dobry,den dnes jsem si koupila dodatek od jedne pani hura do prace ale kdyz to chci instalovat napisi kod tak me to nechce vzit co mam delat dekuji predem za odpoved

 138. Dobrý den. Chtěla bych se zeptat zda víte, co dělat, pokud vám z hry zmizí mody. Vím, že mody nejsou vámi podporovány, jenže jejich stahování je pracné a zdlouhavé. Teď, po poslední aktualizaci, se mi nechtějí uložit ani ty nově stažené. Se sestrou už si nevíme rady. Všechny jsou stále uloženy v počítači, ale do hry už se zkrátka nechtějí nahrát zpět. Nevíte jak se to dá spravit?
  Děkuji moc za odpověď.

 139. Chtela bych se zeptat, moje sestra dostala The Sims 4, normalne hru nainstalovala a hrala. Ted si ji chtela zase zahrat, ale Origin hru vubec neukazuje, a chce po ni opet ten kod, ktery se zadava pri instalaci, ale ten uz pouzila, takze ji to hru vubec nechce spustit.

 140. Ahoj , chcela by som sa opytat …mam hru stiahnutu cez Origin a neviem ako vkladať módy cez origin . Vedeli by ste poradit ?

 141. Dobrý den, mám problém se spojením mých vytvořených domácností. Mám dvě, na střídačku jsem je hrála odděleně (v jednom světě), a teď bych je chtěla spojit. Nicméně v režimu úprav domácností se mi vždy objeví jen jedna jako Moje domácnost (podle toho, kterou jsem hrála poslední). Ta jedna pak může být spojena jen s ostatními domácnostmi. Ta druhá se tam prostě nezobrazuje. Mám všechny dodatky. Přijde mi, že když jde spojit ostatní domácnosti, tak musí jít spojit i ty dvě Moje domácnosti. Co dělám špatně? Vyzkoušela jsem vše možné… Děkuji.

 142. Ahoj potřebuji poradit, už nějakou dobu mi hra blbe že když chci hrít za nějakou domácnost tak se to hrozně dlouh načítá a pak se mi stejně zobrazí mapa světů co s tím?

 143. Mám nový NTB s WIN 10 (české prostředí) se říjnovou aktualizací 2018 a s aktualizovanými ovladači. Instaloval jsem Sims 4 z originálního dvouDVD (z externí DVD mechaniky), ale prográmek Origin mi stále hlásil, že není online, přitom NTB online je. Zagooglil jsem, ale nepomohli žádné rady se smazáním, či úpravou souboru hosts, ani nic jiného. Zkoušel jsem Origin spustit několikrát a několikrát provedl i restart NTB, stále nic. Pak jsem odpojil DVD mechaniku a po spuštění prográmku Origin se začala stahovat jeho aktualizace. První cca 98 MB, a pak po jeho opětovném spuštění druhá 160 MB. Po opětovném spuštění Originu to chvíli trvalo, ale pak se objevilo okno, že češtinu stále nepodporuje a je třeba zvolit jiný jazyk (dal jsem AJ). Pak už Origin funguje. Zda to bylo tou externí mechanikou nebo momentální chybou na serveru, to fakt neumím posoudit.

 144. Ahoj!! Prosím pomoc! Nevíte někdo, jak se myje nádobí? 😀 Zní to fakt blbě, ale moje Siminka ho vždycky jen někam přemístí.
  Moc díky za pomoc!
  Jana

 145. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jde v ts4 nějak přenastavit čas? Běží hrozně rychle, že pak nestihnu nic udělat a už je noc. Děkuji

 146. Dobrý den,

  koupila jsem hru do PC v kamenném obchodě a po instalaci pomocí kodu do ORIGIN nelze spustit a píše chybu „Není možné spustit v důsledku chybějících dat “ chyba 5de4b8a3:29f00e76:00000000:00000000.
  Vůbec nevím co to znamená a kde je chyba.

  Moc děkuji za případnou odpověď

 147. Ahoj chci se zeptat, dostala jsem hru na vánoce minulý rok. Stáhla jsem si ji bez problémů do počítače. Na narozeniny jsem teď dostala nový počítač který nemá CD RAM. Tak jsem si stáhla origin a přihlásila se a hra se zacala instalovat. Jenže mam problém. Nikde v počítači nemůžu najít electronic arts, kam bych chtěla vkládat mody. Poradíte mi prosím?

 148. ahoj. když zapnu hru vše je v pořádku ale když chci otáčet myší ten ,,svět,, nebo se posouvat nejde mi to prosím poraďte mi🙏🏻

 149. Zdravím, mám aspiraci neplecha a mám za úkol provést voodoo. Když si na to najedu myší tak mi to akorát napíše že pomocí voodoo panenky provedu voodoo, ale kde mám tu panenku vzít? Případně jak se to teda dělá?

 150. Mě nejde z nějakého důvodu spustit Origin… Nemůžu se připojit, jsem z toho docela smutná. Jakou chybou by to mohlo být???

 151. Dobrý deň
  Mam taký problém že nejak mi nefunguje galéria.
  Ukážu sa mi najviac 10 vecí a ďalej nič nemám tam ani svoju knihovňu. Tak sa chcem spýtať či by mi niekto nevedel poradiť že čo je za problém.
  Ďakujem za odpoveď

 152. Mám problém, a chtěla jsem se zeptat jestli s tím nemáte někdo zkušenost. Koupila jsem si Custom balíček do hry z dodatku psi a kočky, interiér snů a Moschino stuff. Platba proběhla, dodatky jsem normálně nainstalovala a všechno bylo v pohodě. Interiér snů mi ale ve hře nefunguje, věci z režimu stavby nemůžu položit a když si vezmu nějaké oblečení, je celé z červeno bílé textury. Ostatní balíčky mi ale přitom fungují úplně v pořádku. Hru jsem restartovala, počkala jsem 24 hodin jak mi EA doporučil ale nic. Nevíte někdo, co by se s tím dalo dělat?

 153. dobrý den právě jsem si koupila dodatek hurá na vysokou a když spustím hru tak se mi v tvorbě simíka nechce obsah z tohoto dodatku… stalo se to ji někomu? jestli jo jak jste to vyřešili?

 154. Teď jsem v The sims 4 koupila dětský pokoj, můj simík byl zrovna v práci a když se vrátil, nemůže jít dovnitř do domu a Siminka se zas nedostane ven asi jsem nějak zapoměla na vchodové dveře..
  Prosím poradíte někdo ? Začínám být zoufalá

 155. měla jsem do the sims 4 sthly customs kontent a pak tam přišel nějaký dodatek a mě se všechno vymazalo a ted to tam nejde dat co mam delat. Jeste bych chtela všechny dodatky zdarma prosim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *