Dodatky a rozšíření

Na této stránce představujeme všechny oznámené i již vydané dodatky a rozšíření pro The Sims 4 – jmenovitě jsou to Hurá do práce, Společná zábava, Život ve městě a Psi a kočky.

Samostatná stránka je na webu věnována herním balíčkům a kolekcím.

Život na horách (Snowy Escape)

Datum vydání: 13. listopadu 2020

K tomuhle rozšíření si přibalte huňatý svetr a pořádně teplou deku, protože Simíci si budou užívat pořádnou zimu. Nový svět Mt. Komorebi není úplně pro teplomily, ba naopak. Čekají vás předměty inspirované sněhem a zimou, užijete si sáňkování, lyžování, snowboardování a stavění úkrytů před zimou, ale taky dojde k nabírání tepla v horkých pramenech.

Ekobydlení (Eco Lifestyle)

Datum vydání: 5. června 2020

Ekobydlení se zaměřuje na ekologické bydlení a změny přírody. Simíci mohou navštívit nový svět Evergreen Harbor, jehož rozvoj nebo úpadek se řídí jejich chováním. Dále mohou vyzkoušet využití nových objektů jako jsou třeba solární panely nebo větrné turbíny či přispět k udržitelné budoucnosti recyklací nebo třeba hledáním jídla v kontejnerech.

Hurá na vysokou (Discover University)

Datum vydání (PC): 15. listopadu 2019
Datum vydání (konzole): 17. prosince 2019

Rozšíření Hurá na vysokou přináší do hry možnost začít navštěvovat univerzitu. Nový svět Britechester dává na výběr hned ze dvou vysokých škol – Brichesterské univerzity (University of Britechester) a Foxburyho institutu (Foxbury Institut). A pro pohyb v univerzitních areálech se vám jistě bude hodit nový dopravní prostředek – jízdní kolo.

Život na ostravě (Island Living)

Datum vydání (PC): 21. června 2019
Datum vydání (konzole): 16. července 2019

Jaký je asi život v tropickém ráji, kde se dá potápět, rybařit, zachraňovat životy v roli plavčíka, užívat si zářící slunce, vlny a pohodu? To a mnoho dalšího si Simíci vyzkouší v rozšíření The Sims 4: Život na ostrově.

Cesta ke slávě (Get Famous)

Datum vydání (PC): 16. listopadu 2018

Cesta ke slávě

Cesta ke slávě

Jaký asi je život celebrity? No, to můžete teď zjistit docela snadno! V The Sims 4: Cesta ke slávě se mohou vaši Simíci nejen potkávat s místními celebritami, ale sami se jimi stát!

Pózování pro fanoušky, koupele a dovádění v hromadách simoleonů a další výstřednosti vás čekají v rozšíření Cesta ke slávě.

Podívejte, co vše tady na webu máme o tomto rozšíření.

Roční období (Seasons)

Rozšíření The Sims 4: Roční období

Rozšíření The Sims 4: Roční období

Datum vydání (PC i Mac): 22. června 2018

Rozmary počasí – kdo by je nemiloval? Tropické lijáky, spalující žár slunce nebo mrazivé noci jsou věci, které rád zažije každý, a Simíci nejsou výjimkou.

Nové rozšíření přináší roční období i s jejich charakteristickými projevy i sezónními aktivitami (zimní párty u bazénu a letní bruslení na rybníku nedoporučujeme), v nichž vám s orientací pomůže nový kalendář svátků a událostí. A chybět nemůže nová zahradnická kariéra, na kterou se mohou Simíci dát a ukázat světu své mimořádné schopnosti a soulad s přírodou.

A podívejte se, co vše tady o rozšíření Roční období máme.

Psi a kočky (Cats & Dogs)

Rozšíření The Sims 4 Psi a kočky

Rozšíření The Sims 4 Psi a kočky

Datum vydání: 10. listopadu 2017

4. rozšíření The Sims 4: Psi a Kočky přináší do hry možnost pořízení dvou nejoblíbenějších domácích zvířat. Kočky a psy je možné upravovat v editoru podobně, jako to bylo dříve možné jen u Simíků, takže bude každý mazlíček originál.

Kromě upravování vzhledu koček a psů se dají také nastavit jejich vlastnosti a tedy i chování. Každého mazlíčka navíc je možné i obléknout, takže třeba potkáte pejsky, kteří budou vypadat jako párek v rohlíku.

Jako veterináři mohou Simíci provozovat vlastní zvířecí kliniku, na které budou léčit poraněná a nemocná zvířata.

Samozřejmostí je i nový svět nacházející se na malebném mořském pobřeží.

Podívejte se na souhrn všech informací o rozšíření Psi a kočky.

Život ve městě (City Living)

Ve městě je prostě živo.

Ve městě je prostě živo.

Datum vydání: 3. listopadu 2016

3. rozšíření The Sims 4: Život ve městě posílá Simíky vyzkoušet život v pulzující metropoli. Simíci se nastěhují do bytu třeba přímo uprostřed velkoměsta, odkud to budou mít blízko všude, kde to žije!

Ve městě San Myshuno budou Simíci moci prorazit v některé z nových kariér a vydělané simoleony si pak taky náramně užít – o jejich pozornost budou soupeřit speciální festivaly (jmenujme třeba festival lásky nebo Geekcon), karaoke kluby, párty, na kterých nebudou chybět ani simíkovské vodní dýmky, bez zábavy nezůstanou ani sportovní nadšenci, kteří budou moci vybít svou energii při souboji v basketbalu či jen tak během v krásném parku.

Navštivte stránku shrnující všechen obsah, který na webu o rozšíření The Sims 4: Život ve městě máme nebo se rovnou podívejte na upoutávku.

Společná zábava (Get Together)

The Sims 4: Společná zábava na párty

The Sims 4: Společná zábava na párty

Datum vydání (ČR): 10. prosince 2015

2. rozšíření The Sims 4 nese název Společná zábava. A protože v rozšíření předchozím (Hurá do práce) Simíci hlavně pracovali, tento dodatek musí být samozřejmě hlavně o zábavě.

V tomto rozšíření si Simíci ještě lépe užijí různé párty, návštěvy společenských zařízení (nálevny apod.), ale i venkovní aktivity jako třeba koupání v rybníce nebo fotbálek na pláži.

Podívejte se, co vše máme na webu o dodatku Společná zábava.

Hurá do práce (Get to Work)

Řešte zločiny

Řešte zločiny

Datum vydání (ČR): 2. dubna 2015

1. velké rozšíření The Sims 4 se jmenuje Hurá do práce (anglicky Get to Work) a tento dodatek byl oznámen v den 15. narozenin The Sims.

Zajímavá upoutávka na dodatek Hurá do práce slibuje nová povolání a kariéry, ve kterých si se Simíky užijeme spoustu zábavy.

Datadisk přináší také spoustu nových předmětů a budov, do kterých se Simíci budou moci nově vydat. Nové jsou také některé dovednosti a těšit se můžeme také na setkání s mimozemšťany.

Nové kariéry

Zachraňujte životy

Zachraňujte životy

První potvrzenou kariérou je lékař, který bude zachraňovat životy, léčit nemocné pacienty, operovat na operačním sále a dokonce pomáhat dětem na svět.

Dalším povoláním bude bojovník se zločinem, který bude vyšetřovat na místě zločinu, vyslýchat podezřelé a možná se vypracuje až na velitele policejního sboru.

Do třetice se Simíci budou moci stát vědci. Budou vynalézat šílená udělátka a shánět pokusné exempláře, na kterých budou své ďábelské výtvory testovat.

A konečně, Simíci, kteří se nebudou chtít nechat zaměstnat, se budou moci věnovat podnikání a otevřít si svůj vlastní podnik.

Další informace o rozšíření Hurá do práce (Get to Work).

Další dodatky a rozšíření

Další dodatky a rozšíření zatím nebyly oznámeny, ale můžete sledovat rubriku Spekulace pro nejnovější odhady a analýzy vývoje.

40 komentářů u „Dodatky a rozšíření

 1. Zdravím,
  Chtěla by jsem se zeptat zda-li nevíte že by mělo vyjí roční období, už ani sims hrát nechci jak tam mají pořád stejné počasí. 😀

  • To je pravda, že je trochu škoda, že je počasí i ve The Sims 4 stále stejně. Na to, jak je hra vymakaná. .
   Počasí se měnilo i v Lunapark Ticoon někdy v roce 2000.

 2. Prosím chtěla bych se zeptat jestli když mám hru v angličtině jestly pujde na to dodatek v cestine budu rada za kazdou odpoved.

 3. !am si koupit premiovou edici nebo dodatek a když dodatek LP
  tak jaky jo a jak se jmenuje dodatek s tím volný svetem

 4. Dobrý den. chtěl bych se zeptat, jestli budou v The sims 4 například upíří, vlkodlaci, čarodějnice a tak. A jestli bude možné studovat Vysokou školu, jako v the sims 2. Děkuji. 🙂

 5. Ahoj chtěla bych se zeptat jestli vijde i dodatek batolata, domácí mazlíčci a roční období. Už mně to nebavi hrat když tam je pořát to samí počasí. Taky by mohl vijít dodatek sevana nebo smněrem do minulosti a když se může chodit do práce se símíkami tak by se mohlo chodit i do školi. Mimochodem hrozně mně baví hrát za děti protože mně baví ta škola a i stavění simíků je zábavnější než ve the sims 3.Jo a taky by tam mohl být studium jako ve 3.

 6. Ahoj. Hru sims 4 jsem si stáhla z internetu a koupila jsem si rozšíření k téhle hře. Půjde rozšíření nainstalovat a bude fungovat?

 7. Já bych si v The Sims 4 představovala: Batolata, Mazlíčky a Tropický ráj.
  Na ty se těším nejvíc. Pokud tedy vyjdou 🙂

 8. Chtěla bych se zeptat, když mám The Sims 4 v angličtině jestli pokud si koupím rozšíření Hůrá do práce v češtině jestli bude fungovat česky.

 9. Takže jsou celkem 3 samostatně základní,hura do prace,společná zábava..
  A potom jsou 3 sady po 3 titulech?
  Takže máme zatím „12-dílů“

 10. Ahoj, chci se zeptat, když mám koupenou originální TS4 Deluxe edici a k tomu zakoupen nejnovější datadisk Život ve městě a jinak úplně všechny statní dodatky mám stáhnuté, půjde mi to nějak celé hrát? Nebo jak na to, aby to šlo? Děkuji

 11. Přidají dodatek koně? Bylo by to super, jediný důvod proč ještě hraju the sims 3
  Jsou koně….

 12. zdravim chcel by som sa opitat ja som si kupil original hru the sim 4 mam to naistalovane vsetko okej ide mi to mam aj ten origin . Teraz som si dokupil kolekciu zaslali mi cd key ale neviem ako si to mam naistalovat aby mi to isli neviem to ani naist nikde s cd keyom mi zaslali ze si to mam stiahnut na hlavnej stranke ale tam to neviem nikde naist

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *